רדיו-תרופות

רדיו-תרופות משמשות לטיפול ואבחון של מגוון מחלות כאמצעי לא פולשני. רדיו-תרופה הינה מולקולה המורכבת משני רכיבים עיקריים: האחד רדיואקטיבי והשני בעל אופי ביוכימי המכוון את החומר אל איבר מסוים- איבר המטרה, שם הוא נספח לרקמה ולתהליכים אשר יש עניין לבדוק אותם. הפיזור של החומר בגוף והקישור לרקמה או לתהליך הספציפי הם שמקנים את יכולת הבדיקה או הטיפול. החומר הרדיואקטיבי הוא בעל עוצמה וזמן מחצית חיים מוגבלים המאפשרים פענוח או טיפול יעילים אך בטיחותיים. 

השילוב של רדיו-תרופות והדמיה עדכנית מאפשר הדמיה לא פולשנית של איברים, תפקוד ומבנה בגוף.

שיתוף:

מאמרים נוספים

תרגנוסטיקה

תרגנוסטיקה (Theragnostics) – שילוב של "תרפיה" ו"דיאגנוסטיקה" – ענף ברפואה גרעינית המשתמש בטכנולוגיית הדמיה מתקדמת ובטיפולים ממוקדים,

קרא עוד »

קרינה מייננת

כדור הארץ והיצורים השוכנים בו נחשפים באופן קבוע לקרינה. קיימים 2 סוגים של קרינה: קרינה בלתי מייננת

קרא עוד »

PET – Positron Emission Tomography

טכניקת דימות ברפואה גרעינית, המשמשת להתבוננות בתהליכים מטבוליים בגוף האדם. המערכת מזהה זוגות של פוטונים הנפלטים כתוצאה מדעיכתו של

קרא עוד »
צרו קשר​
פרטי התקשרות

חברת ש.ר.י (שירותי רפואה ייחודיים) הינה חברה ישראלית המייצרת ומפתחת רדיו-תרופות לשם אבחון, טיפול ומחקר רפואי. החברה מפעילה את יחידת הציקלוטרון בבית החולים הדסה עין כרם ומייצרת איזוטופים רפואיים בבית מרקחת גרעיני מתקדם.

כל מידע המופיע באתר זה הינו כללי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי ייעוץ רפואי, המלצה לטיפול, תחליף לטיפול או המלצה על תכשיר תרופתי. לפיכך, אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת או הענקת טיפול רפואי והמידע אינו מהווה תחליף להוראות העלון לצרכן ולהתייעצות עם גורם רפואי מוסמך. חברת ש.ר.י (שרותי רפואה ייחודיים) דואגת לספק מידע עדכני ואמין ככל שניתן באתר זה, אך אינה מתחייבת לעדכניות מוחלטת ולשלמות מוחלטת של המידע המופיע באתר. כל שימוש שייעשה במידע המופיע באתר הוא על אחריות המשתמשים בלבד.