רפואה גרעינית

המחלקה לרפואה גרעינית מתמחה בטיפול, אבחון ומחקר באמצעות חומרים רדיואקטיביים במינון נמוך וקרינה מייננת. ברוב המקרים, חומר רדיואקטיבי מוזרק למטופל דרך הוריד לצורך אבחנה. לאחר הספיגה ברקמה מבוצעת סריקה באמצעות סורק PET/CT או מצלמת גמא. מכשירי דימות אלה מכילים גלאים הקולטים פוזיטרונים או קרינת גמא הנפלטת מן החומר הרדיואקטיבי כדי לדמות את החריגות בגוף וכדי ללמוד על שינויים פתולוגיים ותפקוד הרקמה. בכך ענף רפואה זה נכלל בתחום הדימות הרפואי התפקודי.

כמו כן, הרפואה הגרעינית מנצלת את התנאים הביו-פיזיקליים של התא כדי לטפל ולהרוס, בעזרת קרינת בטא, גידולים סרטניים בצורה מבוקרת, מבלי לפגוע ברקמת התאים הבריאה (רדיותרפיה).

רפואה גרעינית משמשת לאבחון, ניהול, טיפול ופרוגנוזה של מחלות במגוון רחב של התמחויות רפואיות, כגון אונקולוגיה, נוירולוגיה, לב וכלי דם, ולכן היא חלק בלתי נפרד מטיפול במחלות ואבחון מטופלים.

שיתוף:

מאמרים נוספים

תרגנוסטיקה

תרגנוסטיקה (Theragnostics) – שילוב של "תרפיה" ו"דיאגנוסטיקה" – ענף ברפואה גרעינית המשתמש בטכנולוגיית הדמיה מתקדמת ובטיפולים ממוקדים,

קרא עוד »

קרינה מייננת

כדור הארץ והיצורים השוכנים בו נחשפים באופן קבוע לקרינה. קיימים 2 סוגים של קרינה: קרינה בלתי מייננת

קרא עוד »

PET – Positron Emission Tomography

טכניקת דימות ברפואה גרעינית, המשמשת להתבוננות בתהליכים מטבוליים בגוף האדם. המערכת מזהה זוגות של פוטונים הנפלטים כתוצאה מדעיכתו של

קרא עוד »
צרו קשר​
פרטי התקשרות

חברת ש.ר.י (שירותי רפואה ייחודיים) הינה חברה ישראלית המייצרת ומפתחת רדיו-תרופות לשם אבחון, טיפול ומחקר רפואי. החברה מפעילה את יחידת הציקלוטרון בבית החולים הדסה עין כרם ומייצרת איזוטופים רפואיים בבית מרקחת גרעיני מתקדם.

כל מידע המופיע באתר זה הינו כללי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי ייעוץ רפואי, המלצה לטיפול, תחליף לטיפול או המלצה על תכשיר תרופתי. לפיכך, אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת או הענקת טיפול רפואי והמידע אינו מהווה תחליף להוראות העלון לצרכן ולהתייעצות עם גורם רפואי מוסמך. חברת ש.ר.י (שרותי רפואה ייחודיים) דואגת לספק מידע עדכני ואמין ככל שניתן באתר זה, אך אינה מתחייבת לעדכניות מוחלטת ולשלמות מוחלטת של המידע המופיע באתר. כל שימוש שייעשה במידע המופיע באתר הוא על אחריות המשתמשים בלבד.